Якщо ви або ж хтось з ваших знайомих постраждали від домашнього насильства — потрібно не мовчати про це, а діяти. Нижче ми зібрали список соціальних служб, які можуть допомогти, а також алгоритм дій у таких випадках.
Як діяти у ситуації домашнього насильства?
‼Якщо ви в небезпеці прямо зараз.
Телефонуйте в поліцію за номером 102.
Якщо є така можливість — підіть з приміщення та зверніться до сусідів чи знайомих.
Запам’ятайте або запишіть дані кривдника/ці — ПІБ, контакти, номер авто тощо.
🚩Якщо ви бачите червоні прапорці, але ще не можете піти.
Зберіть "тривожний рюкзак" — документи, гроші, необхідні вам речі.
Запишіть номери гарячих ліній та адреси кризових центрів.
Розкажіть про ситуацію тим, кому довіряєте — близьким, друзям чи подругам.
🔴Якщо ви вже постраждали від насильства.
Зверніться в поліцію та напишіть заяву — домашнє насильство є кримінальним злочином.
Пройдіть медичний огляд та зафіксуйте тілесні ушкодження, якщо вони є.
Зверніться за юридичною та психологічною допомогою.
Окрім цього, в Україні є спеціальні кризові центри та притулки для постраждалих від домашнього насильства. Там можна отримати тимчасовий притулок і психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Звернутись туди можна за направленням поліції чи соціальної служби.
Якщо ви постраждали від домашнього насильства або ґендерної дискримінації, ви можете звернутись за консультацією та допомогою на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Лінія працює без перерв та вихідних, анонімно, конфіденційно та безкоштовно. Контакти зазначені нижче.
📲116 123
📞0 800 500 335
Telegram: @NHL116123
Instagram: Директ
Facebook: @lastradaukraine

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання випадкам дискрімінації за ознакою статі
Успішне виконання основних статутних завдань державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я» (далі – Інститут) неможливе без активного залучення як жінок, так і чоловіків з відповідними професійними навиками. Крім того, забезпечення рівноправності участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень на всіх рівнях та в усіх сферах є першочерговою ціллю Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року №1544-р. Подолання дискримінації у працевлаштуванні, кар’єрному зростанні, отриманні різного виду допомог та заохочень підвищить ефективність роботи працівників в цілому. Інститут цілеспрямовано працює над впровадженням стандартів гендерної рівності та подолання будь-яких форм дискримінації. ВИДИ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ФОРМИ ДИСКРИМІНАЦІЇ Статтею 3 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» передбачено, що державна політика щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, крім іншого, спрямована, зокрема, на: • недопущення дискримінації за ознакою статі; • запобігання та протидію насильству за ознакою статі, у тому числі всім проявам насильства стосовно жінок; • захист суспільства від інформації, спрямованої на дискримінацію за ознакою статі
16:25 29.04.2025
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ В УКРАЇНІ.
Сьогодні Україна переживає період стрімких змін, які, безумовно, впливають і на взаємини між жінками та чоловіками в усіх сферах суспільного життя. Утвердження гендерної рівності стало одним із важливих напрямків розвитку країни за останні роки, пронизуючи всі актуальні проблеми та залишаючись значущим для кожного громадянина.
14:30 28.04.2025