Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

Коротка характеристика громади

 

Фото без опису

Фото без опису

Коротка характеристика Зеленопідської сільської ради

Голова   – Пелешок Олена Степанівна, 24.09.1976 р.н.( моб.телефон -0959118278)

Адреса :74853, Україна, Херсонська область, Каховський район, селище Зелений Під,  вул. Миру, 12

Електронна пошта – cрerekop@ukr.net;

Секретар ради –Іванюк Тетяна Валеріївна, 09.11.1977 р.н. (моб.телефон - 0954035414)

Секретар  виконкому– Коваленко Маргарита Юріївна, 03.10.1980 р.н. (моб.телефон - 0669270960) 

Секретар керівника - Балакірська Наталія Миколаївна, 23.10.1975 р. (моб.телефон - 0957247209)

Населені пункти Зелений Під (Червоний Перекоп), Калинівка, Подівка, Зелена Рубанівка, Петропавлівка, Просторне , Дмитрівка, Діброва, Архангельська Слобода, Костогризово, Богданівка, Наталівка, Семенівка, Федорівка, Сокирки, Слиненко.

Зелений Під (Червоний Перекоп) — село, центр Зеленопідської сільської ради. Розташоване за 30 км від Каховки і за 35 км від залізничної станції Братолюбівка на лінії Снігурівка — Федорівка. Через село проходить автотраса Каховка — Новоолексіївка.  Про давнє заселення території, на якій перебуває село, свідчать досліджені археологами на околицях Червоного Перекопу скіфські кургани V-IV ст. до н.е. з багатими похованнями скіфської знаті. У цих похованнях виявлено безліч художніх виробів із золота й дорогоцінних каменів. Знахідки в одному з них дозволили реконструювати головний убір знатної скіф’янки із золотими прикрасами. Село виникло в 1929 р. у зв’язку зі створенням у Херсонському степу зернового радгоспу. Спочатку це господарство ( за ним закріпили 197 тис. га сільськогосподарських угідь) звалося Херсонська зернофабрика, а згодом — Херсонський зернорадгосп «Гігант» . На честь 10-річчя героїчної перемоги Червоної Армії над врангілівцями в роки громадянської війни на Каховському плацдармі постановою загальних зборів робочих радгоспу від 20 червня 1930 р. господарство було перейменовано в «Червоний Перекоп» .

Дмитрівка (колишня назва — Ташанак) — село, розташоване за 35 км на південному сході від районного центру й за 4 км від автомобільної дорого Р-47 в 6 км до М-14. Село засноване в 1838 г. переселенцями з Полтавської губернії.

На території Дмитрівки знаходилась центральна садиба колгоспу «Нове життя», за яким закріплювались 4300 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 4200 га орної землі, з них 785 га — зрошуваної, 11 га займали сади. Господарство — м’ясомолочного напрямку. Вирощували зернові, овочеві, баштанні й кормові культури.  

Архангельська Слобода— село, розташоване за 37 км на південному сході від районного центру й за 4 км від автодороги Каховка — Новоолексіївка.  Село засноване в середині XIX століття. Поблизу села Архангельська Слобода  досліджені курганні поховання епохи міді — бронзи (III-II тисячоліття до н.е.), скіфів (V-III ст. до н.е.) і кочівників XI-XIII ст.н.е. У першому й другому мордвинських курганах виявлені поховання скіфів із золотими прикрасами.

На території села знаходилася центральна садиба радгоспу ім. Блюхера, за яким було закріплено 5509 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5418 га орної землі, з них 3074 га — зрошуваної. Господарство спеціалізувалося на виробництві овочів, зернових й баштанних культур, молока і м’яса.

Костогризове

Село Костогризове було засноване в 1878 р. переселенцями з села Костогризове Олешківської волості (на цей час Цюрупинського району) Дніпровського повіту. Поселення розташовувалось на землях Наталії Павлівни Строганової. Перша офіційна назва поселення – Строганівка. Столипінська реформа сприяла поступовому викупу селян бувших строганівських земель, але офіційна назва поселення не утрималась. В пам'ять про батьківщину селяни його назвали Ново-Костогризівка і за цією назвою воно вже офіційно згадується з 1911 року.

Поступово селяни викупали землю по 120 рублів за десятину. Багато незаможних селян наймались на роботу до місцевих багатіїв Злобіна і Лахматова, які мешкали в особистих хуторах. Плата була поденна – 30-40 копійок за 1 відпрацьований день.

В звичайній сільській хаті Ново-Костогризівки була відкрита школа. У 1911 році на сходці громади за пропозицією Максима Козаченка було прийняте рішення про будівництво сільської школи. Ціною величезних зусиль і самовідданої праці школу збудували у 1914 році. На цей час в будівлі колишньої сільської школи розташована бібліотека.В с. Костогризове знаходилася центральна садиба колгоспу ім. Ворошилова, вівчарський комплекс якого на 20 тис. голів розміщувався в с. Наталівка.

 

  Семенівка

Село Семенівка була заснована в 1921 р. Поблизу Семенівки досліджені кургани з похованнями епохи міді-бронзи (III-II тисячоліття до н.е.), скіфів, а також кочівників XI-XIIIст.н.е. На території Семенівки розміщувалася центральна садиба колгоспу «Україна», за яким були закріплені 2888 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 2815 га орної землі, з них 2400 га — зрошуваної. Господарство спеціалізувалося на вирощуванні картоплі. Тваринництво — м’ясо- молочного напрямку.

На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися проти гітлерівських загарбників 83 місцевих жителі, 48 з них загинули, 35 — нагороджені орденами й медалями Союзу РСР.

У Семенівці знаходиться братська могила радянських воїнів-визволителів.

Уродженцем с. Семенівка є український письменник М.І.Братан, меморіальна дошка на честь якого встановлена на Семенівському навчально-виховному комплексі.

 

  Федорівка

Село Федорівка заснована в 2-й половині XIX ст.

На території Федорівки розміщувалася центральна садиба радгоспу ім. Рози Люксембург, за яким було закріплено 8515 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 7515 га орної землі, з них 462 га — зрошуваної, 90 га займали баштанні культури. У господарстві вирощували зернові культури, тваринництво - м’ясо-молочного напрямку.

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 320 місцевих жителів; 95 з них нагороджені орденами й медалями Союзу РСР. 119 — загинули в боях з фашистами. Полеглим  землякам споруджений пам’ятник.

Населені пункти

с-ще Федорівка- 653 чол.

с-ще Сокирки-90 чол.

с-ще Слиненка-83 чол.

с-ще Зелений Під-1092 чол.

с. Петропавлівка-386 чол.

с.Калинівка-398 чол.

с.Подівка-425 чол.

с-ще Зелена Рубанівка-169 чол.

с.Дмитрівка-835 чол.

с.Діброво-46 чол.

с.Архангельська Слобода-1097 чол.

с.Костогризово-784 чол.

с.Богданівка-634 чол.

с.Наталівка-247 чол.

с.Семенівка-1015 чол.

Структура земельного фонду:

 

кількість землі всього

49137,8

в тому числі: рілля

41839,588

зрошення:

19631,20

розпайовано земель

32462,0687

кількість земельних часток ( паїв)

5691

отримали сертифікатів

2387

отримали державні акти

5524

укладено договорів оренди

4986

відсоток розрахунку ( за один пай)

від 3% до 6%

Перелік суб’єктів господарювання:

 

ТОВ ЮТС «Агро-продукт»,ТОВ Тандем Ю.Г,Ф-Г Травень, ПП «Терра-Промінвест»,Ф-Г «Труд»,ПП « Овочівник-1»,Ф-Г «Берізка», Ф-Г»Воляр», Ф-Г «Адоніс», Ф-Г «Васильок» Ф-ГДілур, ПП Ваір  ПП «ТерраІнвестТРЕЙД»ПП «Юніор-А»ПП «Таврія-А»ПСП «Ант-Агро»СТОВ «Любимівське»ПП «Діамант»ПП «Мозговий В.А.» ПП «Салова А.О.»ПП «Корнєва Т.А.»

ПТКП «Вікторія» Одеська Філія ПАТ «Київстар»ПАТ»Концерн Галнафтогаз»

ПП «Ніка»  ПП Воронюк С.В.

Авраменко Ю.В.Амелькін М.П. 

Каховський ПАЛ Коваленко Л.М.

ППДрачук В.А. ПП Жуков В.П.

ППЛірик  , ПП Міронниченко Т.В.

ПП Міхалевич Ю.І.,  ПП Міщенко О.В.

ППОстапенко,  ППХалімон О.М.

СФГ «Зодіак», СФГ «Морозова»

СФГ «Явір»ТОВ, ТОВ «ГермесФорт»

ТОВ «Стар ПівденьЕнерго»

ФГ «АГРО ВІТАС»ФГ «ВІСАЛ.М.С.

ФН «Пандора», ФГ «МІК»

ФГ «Міхалевич», ФГ «ОЛЬХОН-ОЛЛ»

ФГ «Руно», ФГ «Фенікс-Н»

Тужанський Олег Іванович,

ПП «Злотодар»Одесьька Філія ПАТ «Київ», АраТ «МТС Україна»,

ПП «Каховка-Агро», ТОВ «Агродар-Таврія», ТОВ «Агро-Норма», ТОВ «Агро-Стар», ТОВ «С Клаус»,

ТОВ Фрідом ФАрмБекон», ПСП»Диметра»,

ПП «Юніор Агро», ТОВ «АгроБізнес»,

ПП «Діалог», ПП «ЮА», ТОВ «Агро-Бізнес-Плюс», ППСК «Зорецвіт», ТОВ «КаховкаАгро»,

ТОВ «Семена Плюс», ПП «Заозерне»,

ТОВ «СВ Велес-АГРО», ТОВ «Геліос-1»

ПП «Фенікс і КО», ПП «ЗЛАТАДАР»,

ПП»Атол-М», ТОВ «АгропроектЮГ»,  ФГ «Алтанал», ТОВ «Юграфорс», ППСГК «Зорецвіт», ТОВ « Південь-Агрокомінвест», «Віксан», «Вта», ТОВ «Агростар» , «Оля», ТОВ СГ «Семенівське», ТОВ «Натюр-Агро», ППАФ «Гаван», ТОВ «Гаван- плюс», МПСП «Овцевод», ПП « Восток-Агро», ФГ «Кристал-Агро», ФГ «Байдюк», ФГ « Явір», СБК «Світанок»

 

 

Працездатне населення

2377 чол.

Кількість осіб,що займаються особистим підсобним господарством

1486 чол.

Працюють постійно

1524 чол.

пенсіонери

1452 чол.

молоді від 18 до 35

1526 чол.

діти дошкільного віку

501 

шкільного віку

1178

кількість неповних сімей

173

в них дітей

303


Гімн Зеленопідської ОТГ

Країною зветься моя Україна
Єдина вона на землі.
Єднаємось, браття мої воєдино
На розвиток нашій землі.

Приспів:
Усі побратими, єднаємось разом,
Вклонемося рідній землі!
І ненька країна моя Україна
Спасибі ми скажем тобі!

Єднаємось браття в єдину громаду!
Громаду людей трудових.
Стаємо стіною за наше майбутнє
Майбутнє старих і малих.

Приспів:
Усі побратими, єднаємось разом,
Вклонемося рідній землі!
І ненька країна моя Україна
Спасибі ми скажем тобі!

 
 
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора