Частина IV. 1970-1980 роки
1972 року будівельники на кошти радгоспу зводять для переселенців 55 будинків загальною площею 1,8 тис. кв. метрів, закінчують спорудження будинку культури з залом на 500 місць, просторим фойє, кімнатою для гурткової роботи, приміщення клубу переобладнують під спортивний зал.
Буде здано в експлуатацію центральну котельню, яка дасть тепло більшості осель. Червоний Перекоп повністю електрифікований i радіофікований, мав телефонну мережу, прокладені тротуари, водогін.
Розширюється сітка торговельних i побутових підприємств, медичних закладів. Відкрито великий селищний універмаг, 15 магазинів i крамниць.
До послуг жителів - 3 їдальні, кілька буфетів. Працюють сільська дільнична лікарня з пологовим відділенням, кілька медичних пунктів. Для малюків створено дитячі садки i ясла.
У 70-х роках сільська рада витрачає великі кошти на освіту, поліпшення культурного обслуговування населення. Середня школа, в якій навчається близько 500 учнів, міститься в двоповерховому просторому приміщенні.
Відкрито музичну школу. Самодіяльні художні колективи, які об’єднують понад 200 чоловік, є одними з кращих у районі й області. Створена любительська кіностудія. Великим успіхом у слухачів користуються духовий оркестр, драматичний i хоровий колективи.
Хоровий колектив
У 80-ті роки радгосп залишається передовим багатогалузевим господарством району. В його складі працює крупний комплекс по відгодівлі свиней потужністю 1200 тон м’яса на рік. Механізовано всі виробничі процеси. Щорічно реалізується близько 3000 тон молока. Під великим зрошенням використовується близько 2000 га землі.
У 1989 році радгосп має 16 тисяч голів свиней і виробляє 15 тисяч центнерів пшениці на рік, що становить третину виробництва району.