Частина V. 1990-2019

З 1 січня 1994 року радгосп з державної форми власності переходить на орендні відносини. Цього року підприємство отримує небувалий урожай зернових - 19 тисяч тон. Врожайність становить 44,3 центнера з гектара.

У 1998 році система роботи відкритого акціонерного товариства, яким став радгосп, входить в кризу. Заборгованість ВАТ «Червоний Перекоп» складає 3 млн. грн., що в кінці-кінців призводить до банкрутства.

Впродовж всього періоду історії нашу громаду очолюють небайдужі та шановані керівники. Головами ради обирались: Неrуляєв, Ващенко, Осьмак, Савченко, Кушнеренко, Сенченко, Вiктор Дмитрович Хруслов, Вадим Анатолiйович Мозговий, а з квітня 2002 року - Галина Павлiвна Лобунько.

Безцінний досвід Галини Павлівни та вміле управління дозволяє багатьом жителям сучасного Зеленого Поду дивитись в майбутнє з оптимізмом. Громада є однією з найуспішніших в області, ремонтуються клуби, медичні заклади, дитячі садки та школи.

Відкрито нове футбольне поле, будується амбулаторія, працює швидка медична допомога та пожежна команда. Найближчим часом реформа децентралізації ввійде у фінальну стадію, і це відкриє нову сторінку історії Зеленого Поду. Що чекає на нас у майбутньому? З якими почуттями в серці ми святкуватимемо 100-річчя рідного села? Залежить тільки від нас.