До уваги споживачів, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг!

Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільга надається у грошовій формі: безготівковій і готівковій.

Визначення права на отримання пільг та розрахунок суми пільг проводить управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Грошова безготівкова форма

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ “Ощадбанк” для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика.

Пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» щомісяця до 18 числа.

Перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності:

постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення;

централізоване водопостачання, централізоване водовідведення;

постачання та розподіл електричної енергії;

постачання та розподіл природного газу;

поводження з побутовими відходами.

АТ “Ощадбанк” інформує протягом доби після здійснення перерахування коштів виконавцям комунальних послуг пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг, за якими від виконавців комунальних послуг АТ “Ощадбанк” не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам.

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються пільговикам АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Грошова готівкова форма

Виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону за заявою пільговика, поданою управлінню до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються спосіб виплати (банк, пошта) та виплатні реквізити.

У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

У разі отримання готівки пільговик має сплатити за спожиті послуги повністю.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що управління соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до управління.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ “Ощадбанк”.

Пільговик зобов’язаний повідомляти управління або уповноважений орган сільської (селищної) ради про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг: зміна адреси, складу сім’ї, встановлення лічильника та інше.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу управління повертається пільговиком до державного бюджету.

У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.