Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

Перспективний план розвитку Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2019-2021 роки

І. Вступ

Законодавчою та методичною основою розробки перспективного плану розвитку Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2019-2021 роки (далі – План на 2019-2021 роки) є Указ Президента України від 6 грудня 2018 року № 412 «Про додаткові заходи щодо забезпечення реформ із децентралізації влади» та розпорядження голови Херсонської обласної Ради регіонального розвитку від 22 листопада 2018 року.
В основу Плану на 2019-2021 роки покладені Стратегія розвитку Херсонської області на період до 2020 року (рішення тридцять шостої сесії обласної ради шостого скликання від 10.09.2015 року №1296) та План заходів з її реалізації на період 2018-2020 років (рішення сімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 16.03.2018 року №748) та Стратегія розвитку Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2018-2025 роки.
Основною метою Плану на 2019-2021 роки є забезпечення підвищення добробуту населення громади за рахунок розв’язання існуючих першочергових проблем соціально-економічного розвитку громади, з урахуванням наявних матеріальних, фінансових, інтелектуальних ресурсів громади.

ІІ. Основними завданнями Плану на 2019-2021 роки є:

  • створення інфраструктури підтримки бізнесу;
  • виготовлення просторово-планувальної документації, підготовка інвестиційних майданчиків;
  • розвиток комунального підприємства для надання житлово-комунальних послуг та благоустрою території;
  • забезпечення належної якості доріг та супутньої інфраструктури;
  • проведення заходів з енергозбереження;
  • підвищення рівня якості освіти, послуг закладів охорони здоров'я в громаді; 
  • розширення можливостей для забезпечення культурних потреб та здорового способу життя;
  • забезпечення громадської безпеки;
  • розвиток веб-сайту та групи громади у соціальній мережі Facebook, їх просування та залучення членів громади до їхньої роботи.

План на 2019-2021 роки розроблений на основі пропозицій структурних підрозділів виконавчого комітету Зеленопідської сільської ради та із врахуванням пропозицій старостатів, громадськості.

ІІІ. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку

Цілями та пріоритетами перспективного плану розвитку Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2019-2021 роки є створення в середньостроковій перспективі підґрунтя для:

  • посилення економічної бази розвитку громади за рахунок розвитку малого підприємництва, створення умов для залучення інвестицій та підвищення доходів сільських домогосподарств;
  • розвитку території громади за рахунок формування системи надання якісних житлово-комунальних послуг, розвитку інженерної інфраструктури в громаді та підвищення якості життя в громаді;
  • розвитку громадського суспільства через запровадження принципів та механізмів участі громади в процесах управління її розвитком.

IV. Загальна характеристика громади

Після об’єднання трьох сільських рад 02 серпня 2016 року до Зеленопідської сільської ради ввійшло 9 населених пунктів із них 2 населених пункти (с. Дмитрівка, с. Діброва)  колишньої Дмитрівської сільської ради, 1 село (с. Архангельська Слобода) колишньої Слобідської сільської ради та 6 населених пунктів (с-ще Зелена Рубанівка, с-ще Зелений Під, с. Петропавлівка, с. Калинівка, с. Подівка, с. Просторе) колишньої Червоноперекопської сільської ради.
Площа Зеленопідської ОТГ складає 268,955 км2., що становить 18,5 % від загальної площі Каховського району (1450 км2), 0,9% площі Херсонської області (28461 км2).
Структура земельного фонду:
• сільськогосподарські угіддя – 23538.7327 га
• рілля – 22229.098 га
з них зрошення – 10499.10 га
• багаторічні насадження – 43.95 га
• пасовища – 1265.685 га.
Мінімальна відстань від населеного пункту до адміністративного складає 2 км. – с-ще Зелена Рубанівка, максимальна в різних напрямках - 23 км, село Архангельська Слобода. 
Відстань від центру громади – селища Зелений Під до обласного центру - м. Херсон становить 120 км,  до  найближчого міста районного значення    м. Каховка – 30 км.
Через територію Зеленопідської сільської ради проходять траси регіонального значення Р-47 протяжністю 19,7 км та міжнародного значення – М-14 відповідно – 17,7 км. Протяжність доріг на території громади в межах населених пунктів складає – 43,668 км.
Селища Зелений Під, Зелена Рубанівка та села Подівка, Калинівка, Петропавлівка вигідно розташовані на трасі Р - 47, тим самим громадяни мають можливість без перешкод їхати в різні напрямки. Для забезпечення внутрішньої мобільності членів громади, організації надання послуг населенню та вирішення різнопланових питань, сільською радою забезпечено безкоштовний підвіз громадян з сіл Архангельська Слобода та Дмитрівка. 
Населення громади станом на 01.01.2019 р. становить 4410 особи, з них дітей дошкільного віку –269,  шкільного віку – 659, громадян пенсійного віку – 780 осіб, працездатне населення – 2501 особа, виборців всього – 3274 особи. За 2018 рік на території громади народилося 36 дітей, померло 52 осіб, перевищення смертності над народжуваністю складає 16 осіб. Прибуло до громади – 61 особа, вибуло – 85 осіб.

Освіта (дошкільні заклади, школи)
Освіта Зеленопідської об’єднаної територіальної громади представлена 6 дошкільними навчальними закладами та 3 загальноосвітніми школами. Так, на території сільської ради функціонують 4 ясла-садки та 2 дитячих садки, в яких працюють 12 вихователів. навчаються та виховуються 134 дитини. Загальна кількість місць по дитсадкам становить близько 250.
В громаді працюють 3 загальноосвітні школи І–ІІІ ступенів: Архангельськослобідська, Дмитрівська, Червоноперекопська. Кожна школа має по дві будівлі – середню та початкову ланки. У школах працює 57 педагогів, навчається 395 учнів. Організоване безкоштовне харчування в шкільній їдальні для учнів 1 - 4 класів та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей сиріт, дітей з малозабезпечених сімей. Три шкільні автобуси підвозять 150 дітей до Червоноперекопської загальноосвітньої школи. 
Охорона здоров’я
На території громади функціонують відомчі заклади охорони здоров'я:
-  Зеленопідською амбулаторією загальної практики сімейної медицини, 
- 2 фельдшерсько-акушерськими пунктами;
- 3 фельдшерськими пунктами.
В амбулаторії функціонує денний стаціонар на 7 ліжок, лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет, реєстратура. Стоматологічний кабінет в селищі Зелений Під обладнаний сучасним обладнанням.
Розпочато будівництво нової лікарської амбулаторії первинної медичної допомоги (типу АМ) в селищі Зелений Під. 
Культура (інституції, проведення вільного часу, туристичний  потенціал)
Для організації культурного відпочинку та дозвілля населення на території Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області працюють:
- 2 будинки культури;
- 3 сільські клуби;
- 5 сільських бібліотек. 
Фізкультура і спорт
Спортивне життя громади є активним. В селищі Зелений Під та селах Архангельська Слобода, Дмитрівка працюють спортивні комплекси, що дають змогу всім бажаючим у вільний час займатися футболом, баскетболом, волейболом, тенісом та більярдом. В селищі Зелений Під збудовано та функціонує міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Заплановано будівництво ще двох міні-футбольних полів в селах Дмитрівка та Петропавлівка.
Торгівля 
    В населених пунктах громади торгівля ведеться  в магазинах приватних підприємців та РайСТу, які забезпечують жителів продуктами харчування, засобами гігієни, промисловими товарами та ін. 
 Ценрт надання адміністративних послуг:
    Восени 2019 року планується відкриття ЦНАПу, який створений за сприянням програми «U-LEAD з Європою» де буде надаватися понад 110 жителям громади та сусідніх сіл.
Безпека населення:
    Потреба в безпеці безперечно є основною з базових потреб людини. Зважаючи в першу чергу на географічне розташування громади: степова частина Півдня України (часті виникнення пожеж), на північному сході Херсонська область межує з окупованим Росією Кримом, відстань на півострова – 116 км (загроза воєнних дій), а також враховуючи те, що на території громади розташовано 3 потенційно небезпечні об’єкти – АЗС, було прийнято рішення про будівництво Центру безпеки. До структури ЦБ увійде: служба Цивільного захисту, екстрена медична допомога, служба організації правової безпеки та правопорядку. Проект по будівництву Центру безпеки поданий до ДФРР.
Економічна активність і структура економіки (сільське господарство, підприємства)
Спеціалізація економіки Зеленопідської ОТГ – аграрна. В структурі економіки громади сільське господарство займає 80%. Пріоритетна спеціалізація аграрного сектору економіки – вирощування зернових. 
Сільське господарство громади представлене 71 сільськогосподарським підприємством, і в основному, – це рослинницького спрямування.  

V. Шляхи підвищення конкурентоспроможності Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2019-2021 роки

1.    Збереження та розвиток спроможності громади
 Пріоритетні напрямки розвитку:

  • розробка містобудівної документації
  • збереження комунальної власності
  • збереження і розвиток інфраструктури АПК

 Ключові заходи:

  • розробити інтерактивні карти та схеми планування території громади
  • реконструкція та модернізація всіх комунальних закладів
  • відновити лісосмуги та зелені багаторічні насадження
  • визначення земельних ділянок чи приміщень, що можуть бути надання інвестору для реалізації проектів

2.    Інтеграція сільських територій
 Пріоритетні напрямки розвитку:

  • підтримка економічної активності населення громади
  • розвиток інфраструктури у сільській місцевості
  • підвищення якості соціальних та культурних послуг

Ключові заходи:

  • створення підприємства по виробництву альтернативного палива
  • розвиток «сільського зеленого» туризму
  • покращення водо забезпечення
  • організація побутового обслуговування населення
  • розвиток фізичної культури та спорту
  • будівництво соціального житла
  • проведення заходів з енергозбереження
  • осучаснення бібліотек
  • створення ЦНАП

3.    Підвищення доходів сільських домогосподарств
 Пріоритетні напрямки розвитку:

  • розвиток органічного сільського господарства

 Ключові заходи:

  • розвиток органічного сільського господарства, з можливістю для населення отримати доходи від ведення присадибного сільського господарств.

4.    Формування системи надання якісних житлово-комунальних послуг
 Пріорітетні напрямки розвитку:

  • розвиток комунального підприємства для надання житлово-комунальних послуг та благоустрою території.

 Ключові заходи:

  • матеріально-технічне забезпечення сільських комунальних підприємств для належного виконання функцій з надання житлово-комунальних послуг та благоустрою територій.

5.    Розвиток інженерної інфраструктури в громаді
Пріорітетні напрямки розвитку:

  • забезпечення належної якості доріг та супутньої інфраструктури
  • забезпечення роботи вуличного освітлення 

 Ключові заходи:

  • визначення пріоритетності ремонтів та відновлення об’єктів дорожньо- транспортної інфраструктури
  • проведення робіт    з ремонту    та    реконструкції об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури
  • підтримка в належному стані та диспетчеризація вуличного освітлення у  населених пунктах громади
  • проведення енергоаудиту об’єктів соціальної інфраструктури в громаді
  • виготовлення проектів енергосанації будівель закладів комунальної форми власності (в першу чергу - закладів освіти, дошкільного виховання та медицини)
  • проведення робіт по енергосанації будівель закладів комунальної форми власності
  • запровадження систем та заходів енергозаощадження в закладах комунальної власності та житлово-комунальному господарстві
  • запровадження системи щоденного енергомоніторингу об’єктів інфраструктури в громаді.

6.    Підвищення якості життя в громаді
Пріоритетні напрямки розвитку:

  • підвищення якості послуг закладів охорони здоров’я
  • розширення можливостей для забезпечення культурних потреб та здорового способу життя
  • забезпечення громадської безпеки.

Ключові заходи:

  • покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів
  • проведення     модернізації приміщень освітніх закладів з метою енергозбереження;
  • оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я
  • підтримка колективів художньої самодіяльності в селах громади
  • відкриття нових гуртків та секцій, що є затребуваними в сільській місцевості та відбивають потреби різних категорій населення покращення матеріально-технічної бази закладів культури, в тому числі бібліотек (комп’ютеризація)
  • будівництво спортивних майданчиків, міні-футбольних полів зі штучним покриттям
  • створення молодіжно-спортивного центру для занять фізичною культурою

7.    Соціальний захист населення
Пріоритетні напрямки розвитку:

  • забезпечення якісної та ефективної системи соціального захисту громадян
  • забезпечення адресності надання всіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій
  • посилення соціального захисту громадян що опинилися в складних життєвих обставинах
  • своєчасне виявлення та облік одиноких непрацездатних малозабезпечених громадян, які мають право на соціальне обслуговування з урахуванням визначених потреб
  • надання соціально-побутових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, юридичних та інших видів соціальних послуг, підтримки здоров’я особам похилого віку та інвалідам старше 18-ти років відповідно Державних стандартів та європейського рівня якості
  • виконання державних та місцевих програм соціального захисту населення, спрямованих на забезпечення життєдіяльності осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах внаслідок інвалідності, стану здоров’я, похилого віку, безробіття, через тимчасову окупацію частини країни, проведення антитерористичної операції у східному регіоні і потребують сторонньої допомоги
  • розширення зони обслуговування за рахунок більш повного охоплення соціальними послугами жителів віддалених населених пунктів
  • впровадження інноваційних соціальних технологій, розширення спектру та якості соціальних послуг
  • забезпечення соціального обслуговування осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, з числа жителів об’єднаних територіальних громад, на умовах договору про співробітництво
  • забезпечення поінформованості населення з питань діючого соціального законодавства, умов надання соціальних послуг
  • поширення співпраці з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на посилення соціального захисту пільгових категорій населення
  • надання соціальної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції
  • запобігання та протидія домашньому насильству
  • соціальна підтримка осіб з інвалідністю.

 Ключові заходи:

  • здійснення контролю за своєчасною виплатою всіх видів соціальних допомог та компенсацій відповідно до чинного законодавства
  • створення необхідних умов для забезпечення належного прийому та обслуговування громадян, прийняття документів для призначення всіх видів державної соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій, здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування та контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам
  • впровадження інноваційних соціальних технологій, розширення спектру та якості соціальних послуг 
  • посилення адресності всіх видів соціальних послуг
  • забезпечення осіб з інвалідністю якісними послугами в т.ч. і  транспортними послугами.

VІ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУP ЗЕЛЕНОПІДСЬКОЇ  ГРОМАДИ в 2019-2021 роках

Пріоритетними галузями розвитку Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2019-2021 роки визначено: освіту, охорону здоров’я, культуру, безпека громади та її жителів, благоустрій населених пунктів.
В сфері освіти планується продовжити роботи по комплексному ремонту та модернізації приміщень закладів освіти, зокрема, капітальні ремонти:
1.    Архангельськослобідська ЗОШ І-ІІІ ст. - заміна покрівлі та вікон на енергозберігаючі; шкільної їдальні та системи опалення.
2.    Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ст. -  заміна покрівлі.
3.    Дмитрівський ДНЗ «Малятко» - заміна покрівлі та вікон на енергозберігаючі.
4.    Червоноперекопської ЗОШ І-ІІІ ст. - термомодернізація будівель початкової та середньої шкіл.
Забезпечення матеріально-технічної бази навчальних закладів, придбання: інтерактивних дощок, телевізорів, проекторів, комп’ютерів, роздаткового матеріалу; облаштування класів географії, хімії, фізики.
В галузі медицини
1.    Будівництво лікарської амбулаторії первинної медичної допомоги (типу АГ) з проживанням для 2-ох лікарів в селищі Зелений Під.
2.    Капітальний ремонт соціального житла та/або придбання житлових будинків для лікарів, медичного персоналу.
3.    Забезпечення кадрами.
Для забезпечення культурного та спортивного розвитку жителів громади планується:
1.    Капітальний ремонт окремих приміщень в будинку культури селища Зелений Під.
2.    Капітальний ремонт покрівлі Дмитрівського спортивного комплексу.
3.    Капітальний ремонт приміщень спортивного комплексу в с-щі Зелений Під.
4.    Будівництво мін-футбольних полів зі штучним покриттям в селах Дмитрівка, Петропавлівка.
5.    Забезпечення матеріально-технічної бази заклади культури та спорту.
Для створення сприятливих умов проживання в населених пунктах громади буде відкрито Центр надання адміністративних послуг та Центр безпеки. Підтримку економічної активності населення на території Зеленопідської ОТГ планується проводити створенням підприємства по виробництву альтернативного палива, розвитку сільського «зеленого» туризму, розширення сфери по наданню побутових послуг.
З метою забезпечення населення питною водою планується провести роботи: капітальний ремонт водопроводу в селі Петропавлівка, встановлення частотників в артезіанських свердловинах населених пунктах громади. 

Фото без описуФото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора