Частина ІІІ. 1950-1960 роки

Селище відбудовувалося. На початку 50-х років було повністю відновлено житловий фонд, впорядковано вулиці, розширено торговельну мережу. Діяли лікарня, школа, клуб. До Червоного Перекопу прибували переселенці із західних областей України. Протягом 1949-1950 років їм було надано 45 квартир, виділено кошти для влаштування на новому місці. Незважаючи на посуху 1948 року, план хлібоздачі було виконано на 122%. На тваринницьких фермах запроваджувалася механізація трудомістких робіт. Це дало змогу за 1953-1958 роки збільшити виробництво м'яса i молока в два рази, яєць - в три, вовни - на 30%.

На кінець 50-х років у радгоспі було створено потужну технічну базу. Струм Каховської ГЕС (з 1955 р.) дав можливість оснастити усі галузі господарства трансформаторами i электромоторами. За семиріччя (1959-1965) вихід зерна та продуктів тваринництва збільшився в п'ять разів.

Фото без описуФото без опису

У 60-х роках в професійному технічному училищі, яке працює з 1930 року, проходили практику юнаки з Куби. На знак дружби між народами молодь Червового Перекопу разом з кубинськими студентами заклали Алею Дружби.

Хор ПТУ-25, 1969 рік

На свої заробітки i з допомогою державних кредитів за післявоєнні роки червоноперекопцi спорудили понад 200 індивідуальних житлових будинків загальною площею 12 тис. кв. метрів. У центрі селища - 15 двоповерхових комунальних житлових будинків міського типу.