Що таке декларація між лікарем і пацієнтом – пояснення МОЗ
«Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад», — йдеться в повідомленні.
Нагадуємо, що офіційний старт підписної кампанії між лікарями та пацієнтами має розпочатись з 1 квітня. При цьому, в рамках пілотного проекту, в разі наявності Медичної інформаційної системи в медзакладі, лікарі вже зараз мають можливість заповнити декларацію між лікарем і пацієнтом та зареєструвати її в електронній системі охорони здоров’я eHealth.
«Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі», — пояснюю у МОЗ.
При цьому, саме за цими деклараціями лікарі з 1 липня 2018 року мають почати отримувати фінансування за новою системою. Мова йде про 370 гривень на рік за одного пацієнта.
«Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюються у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України», — йдеться в повідомленні.
Джерело: medprosvita.com.ua.