Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

Про заходи пожежної безпеки у  пожежонебезпечний період

Дата: 04.08.2021 16:18
Кількість переглядів: 543

ПАМ’ЯТКА

про заходи пожежної безпеки у  пожежонебезпечний період

Фото без опису У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж, загиблих та травмованих при пожежах людей. Як правило, в цей період відбувається несанкціоноване спалювання сухої трави, сміття.

З метою недопущення трагедії слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

          — Не кидайте НЕ загашені недопалки та сірники в траву;

          — Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;

          — Не залишайте кинутими на вулиці пляшки, бите скло, які перетворюючись на сонці в лінзу, концентрує сонячні промені до спонтанного загоряння знаходиться під нею трави;

           — Не користуйтеся мангалами і іншими пристосуваннями для приготування їжі;

           — Не залишайте промаслений або просочений бензином, гасом і іншими горючими речовинами обтиральний матеріал;

           — Не користуйтеся піротехнічними виробами;

           — Строго припиняйте пустощі дітей з вогнем.

           Що робити, якщо ви опинилися в зоні пожежі:

          1. Відчувши запах диму або виявивши пожежу, з’ясуйте, що горить, на якій площі, яка небезпека поширення пожежі. Якщо чи в зоні руху вогню ви виявите постраждалих, то прийміть заходи по їх евакуації в безпечне місце. Про те, що трапилося повідомте пожежну охорону за телефоном 101. Оцініть ситуацію, чи варто намагатися загасити вогонь самостійно або краще поспішити за допомогою. Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо пожежу вдалося загасити, так як можливе відновлення горіння.

           2. Виходьте з небезпечної зони швидко, перпендикулярно до напрямку руху вогню, використовуючи відкриті простори. Вал низового вогню найкраще долати проти вітру, укривши голову і обличчя одягом: при цьому слід врахувати ширину поширення вогню і тверезо оцінити можливість подолання вами цієї смуги.

           3. Вийшовши на відкритий простір, дихайте повітрям біля землі — там він менш задимлений, рот і ніс прикрийте ватно-марлевою пов’язкою або ганчіркою.

            4. Найбільш прості способи гасіння: залити вогонь водою з найближчого водоймища, засипати піском або нанести різкі ковзаючі удари по кромці вогню зеленими гілками з відкиданням вугілля на вигорілу площу.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків. Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора