A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

Програма по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які проживають на території Зеленопідської сільської ради та отримують програмний гемодіаліз на 2021-2022 роки

Дата: 01.06.2021 08:41
Кількість переглядів: 652

 

Загальна характеристика місцевої цільової Програми

по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю,
які проживають на території Зеленопідської сільської ради
та отримують програмний гемодіаліз та перитоніальний діаліз на 2021-2022 роки

 

1

Розробник Програми

Сільська рада

2

Відповідальний виконавець Програми

Сільська рада

3

Учасники Програми

Фінансовий відділ сільської ради

Виконавчий комітет сільської ради

4

Термін реалізації Програми

2021-2022 роки

5

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Місцевий бюджет

6

Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми у 2021 році

 

31200  грн.

6.1.

в т. ч. з сільського бюджету

31200  грн.

7

Основні джерела фінансування Програми

Місцевий бюджет

 

 

 

 

 1. Загальні положення

 

Програма по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які проживають на території Зеленопідської сільської ради та отримують програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз на 2021 – 2022 роки (далі Програма) розроблена у межах норм Конституції України, законів України, Указів Президента України, постанов, розпоряджень Кабінету Міністрів України, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

На території Зеленопідської сільської ради станом на 01 січня 2021 року, проживає один мешканець з хронічною нирковою недостатністю, який отримує програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз  на базі Херсонської обласної клінічної лікарні. Хворий за станом здоров’я змушений пожиттєво тричі на тиждень проходити процедуру гемодіалізу (підключення до апарату штучної нирки).

Зазначеною Програмою передбачається надання цільової грошової допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю для відшкодування витрат на проїзд до населеного пункту, в якому отримують програмний гемодіаліз та перитоніальний діаліз.

 

 1. Мета Програми

 

Основною метою Програми є забезпечення виконання завдань органів влади в частині покращення якості медичного та соціального обслуговування, підвищення рівня життя громадян   Зеленпідської сільської ради, хворих на хронічну ниркову недостатність, які отримують програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз.

 

 1. Заходи по виконанню Програми

 

п/п

Основні напрями

Відповідальний виконавець

Термін виконання

1

Створення та підтримка в актуальному стані бази даних осіб, які мають право на відшкодування витрат на проїзд, пов’язаних з необхідністю проходити програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз, відповідно до Програми

 Центр надання соціальних інтегрованих послуг

КНП АЗПСМ Зеленопідської сільської ради

постійно

2.

Розрахунок потреби в коштах для відшкодування витрат, пов’язаних з необхідністю проходити програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз

 Центр надання соціальних інтегрованих послуг

КНП АЗПСМ Зеленопідської сільської ради

поквартально

3.

Передбачення в бюджетах та виділення коштів для відшкодування витрат, пов’язаних з необхідністю проходити програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз

Фінансовий відділ сільської ради

 

При формуванні та уточненні бюджетів

4.

Обробка документів, що підтверджують проходження програмного гемодіалізу або перитоніального діалізу

КНП АЗПСМ Зеленопідської сільської ради

постійно

 

 1. Процедура призначення цільової грошової допомоги

 

4.1. Взяття на облік хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Для взяття на облік хворі з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз (або їх законні представники), звертаються до Зеленопідської сільської ради з відповідною заявою, на основі якої формується особова справа особи з інвалідністю, що претендує на таку допомогу, до якої додають наступні документи:

 • копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (з пред’явленням оригіналів);
 • копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності (з пред’явленням оригіналу);
 • довідка щодо підтвердження необхідності в проходженні особою програмного гемодіалізу або перитоніального діалізу.

 

4.2. Призначення цільової грошової допомоги.

Для призначення цільової грошової допомоги громадяни, котрі проходять програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз (або їх законні представники), щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним звертаються до Зеленопідської сільської ради з заявою про відшкодування вартості проїзду, до якої додають документи, що їх підтверджують:

 • проїзні документи за попередній квартал (туди і назад), що підтверджують факт проїзду в дні проходження гемодіалізу.
 • довідки, що підтверджує проходження програмного гемодіалізу або перитоніальний діаліз протягом кварталу, за який проводиться відшкодування.

Зазначена довідка видається на підставі виписки з медичної карти від Центру нефрології та діалізу КУ Херсонська обласна клінічна лікарня Херсонської області.

 

4.3. Відшкодування витрат.

Зеленопідська сільська рада в п’ятиденний термін опрацьовує отримані документи, замовляє кошти та після їх поступлення проводить виплату на особові рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах за розпорядженням сільського голови.

У випадку, коли з поважних причин, підтверджених документально, громадяни не можуть вчасно подати документи для відшкодування коштів, їх можна подати після встановленого терміну, але не пізніше 5 грудня відповідного року.

За період перебування хворих на стаціонарному лікуванні нарахування допомоги не проводиться.

 

 1. Фінансове забезпечення

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в межах кошторисних призначень.

Центр надання інтегрованих соціальних послуг за підсумками року аналізує стан використання коштів та, враховуючи вартість  проїзду, вносить пропозиції щодо уточнення потреби в коштах на наступний рік.

Зміни до Програми будуть вноситись за зверненнями громадян з відповідними документами, та фінансуватись в межах фонду бюджетних призначень.

 

 1. Обсяги фінансування Програми

 

Напрями виділення коштів

Джерела фінансування

Орієнтовний обсяг фінансування, тис. грн.

2021 рік

2022 рік

Надання цільової грошової допомоги на проїзд хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз, на період до 2022 року

Селищний, бюджет

31,2

0

Разом:

 

31,2

0

 

Розрахунок прогнозованої вартості витрат на відшкодування проїзду до обласної лікарні хворих, що отримують програмний гемодіаліз або перитоніальний діаліз наведено в додатку 1 до Програми.

 

 1. Контроль та координація за виконанням Програми

Контроль за виконанням цієї Програми покладено на постійну комісію сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики.

 

 1. Очікувані результати

Реалізація Програми дасть змогу покращити матеріальний стан хворих для своєчасного проходження курсів програмного гемодіалізу та перитоніального діалізу, супутнього лікування і збільшить тривалість та якість їх життя.

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь