A A A K K K
для людей із порушенням зору
Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

Додаток 1 до проекту рішення Про встановлення єдиного податку на території Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області

Дата: 20.05.2021 16:01
Кількість переглядів: 210

Додаток 1

до рішення сільської ради від __________ № _____

Елементи єдиного податку

Особливості справляння єдиного податку регулюється статтями 291-300 Податкового кодексу України.

 1. Платники податку

Платниками податку є суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, визначені підпунктами 1  та 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України з урахуванням особливостей визначених статтями 291, 292 Податкового кодексу України.

  1. Платники єдиного податку поділяються на такі групи:
 • перша група – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
 • друга група – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
  1. не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  2. обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Вимоги до другої групи не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам встановленим для такої групи.

 1. Об’єкт оподаткування

Об’єкт оподаткування визначається:

 • для платників єдиного податку першої групи відповідно до                 підпункту 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;
 • для платників єдиного податку другої групи відповідно до                   підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.
 1. База оподаткування

База оподаткування для платників єдиного податку першої та другої груп платників єдиного податку визначається відповідно до пункту 293.1 статті 293 Податкового кодексу України.

 1. Ставка податку

Ставки єдиного податку для першої та другої груп платників єдиного податку застосовуються з особливостями, встановленими вимогами пунктів 293.4, 293.6, 293.7 та 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

 • для першої групи платників єдиного податку – не більше 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму, згідно з Додатком 2 цього рішення;
 • для другої групи платників єдиного податку – не більше 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, згідно з Додатком 3 цього рішення;.
 1. Податковий період

Податковий період встановлюється відповідно до статті 294 Податкового кодексу України.

 1. Порядок обчислення суми податку

Порядок обчислення податку встановлюється відповідно до пунктів 295.2, 295.5 та 295.8 статті 295 Податкового кодексу України з урахуванням особливостей, визначених пунктом 295.6 статті 295 статтею 297 Податкового кодексу України.

 1. Строк та порядок сплати податку

Строк та порядок сплати податку визначаються відповідно до пунктів 295.1, 295.4 та 295.7 статті 295 Податкового кодексу України з урахуванням особливостей, визначених пунктом 295.6 статті 295 статтею 297 Податкового кодексу України.

 1. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку

Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку визначено пунктами 296.2, 296.4, підпунктом 296.5.1 пункту 296.5 статті 296 Податкового кодексу України з рахуванням особливостей, визначених статтею 297 Податкового кодексу України.

 

Секретар ради                                                                  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь