Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

Додаток 1 до рішення V сесії VIII скликання від 24.12.2020 року № 111

Дата: 24.12.2020 08:44
Кількість переглядів: 165

                                                                                 Порядок

організації харчування здобувачів освіти Зеленопідської сільської ради

 

                                       І. Загальні положення

         1.1.  Порядок організації харчування дітей у закладах освіти  (далі – Порядок) розроблено відповідно Конституцією України, Конвенцією про захист  прав людини  і основоположних свобод, Законом України «Про місцеве самоврядування», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», статтею 35, частиною 3 статті 33 Закону України  «Про дошкільну освіту», статтею 56 Закону України «Про освіту» статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»,  постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 року № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2002 року № 667 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 грудня 2002 року за № 953/7241, статтею  10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», статтею 89 Закону України Бюджетного кодексу, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, з метою забезпечення повноцінного раціонального харчування, рішеннями Зеленопідської сільської ради і її виконавчого комітету, даним Положенням і іншими нормативними актами.

1.3. Порядок регулює механізм надання пільгових умов оплати харчування дітей у закладах освіти шляхом звільнення від такої плати або зменшення її розміру (надання пільг) за рахунок бюджету Зеленопідської сільської ради.

     2. Обов’язки осіб,  відповідальних за харчування здобувачів освіти

2.1. На початку навчального року керівник закладу освіти видає наказ про організацію харчування здобувачів освіти і призначає особу, відповідальну  за проведення цієї роботи.

2.2. Обов’язки відповідального за харчування здобувачів освіти:

 • координація роботи медичного персоналу стосовно харчування дітей;
 • відпрацювання графіка харчування;
 • визначення  кількості здобувачів освіти, які потребують гарячого харчування;
 • участь у бракеражі готової продукції (за відсутності медпрацівника);
 • контроль за додержанням здобувачів освіти правил особистої гігієни і вживанням рекомендованих страв та ін.

 

 2.3. Питання, пов’язані з обліком дітей, що харчуються, збором грошей і звітністю, покладаються на класних керівників.

2.4. Збір грошей зі здобувачів освіти  проводять на наступний місяць з урахуванням  вартості за 10 – денним меню та передають ці кошти осіб, відповідальній  за харчування, або  сплачується  особисто батьками.

2.5. Списки дітей, які отримують пільгове харчування, складають щоквартально. Їх затверджує директор  закладу освіти відповідним наказом. Списки формують на підставі заяв батьків (осіб, які їх замінюють) і довідок, які дають  право на одержання  пільгового харчування, з місцях роботи (служби, навчання) батьків (осіб, які їх заміняють) або органу соціального захисту за місцем  проживання (якщо батьки не працюють, не навчають, не перебувають на службі).

2.6. Якщо представлені батьками документи, викликають сумнів щодо їх  достовірності, керівник закладу освіти може зробити запит до підприємств, організацій, установ,  які видали довідки, щодо необхідних уточнень. При виявленні факту недостовірності документів, що дали право батькам на звільнення або зменшення розміру плати за харчування дітей у  навчальних закладах, плата з них справляються  за весь період, на який  батьки були звільнені від плати, або зменшено її розмір, але не більше ніж за минулий рік та місяці поточного року.

   3. Порядок режиму харчування

3.1. Харчування здобувачів освіти забезпечується за місцем навчання.  

3.2. Керівник закладу освіти та медичний працівник визначають режим харчування дітей.

     4. Фінансове забезпечення харчування здобувачів освіти

4.1. За рахунок бюджетних асигнувань здійснюється харчування здобувачів освіти у закладах загальної  середньої освіти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей учасників бойових дій АТО/ООС, дітей - сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей, діти з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

4.2. Витрати, пов’язані з харчуванням здобувачів освіти, визначаються на основі встановлених норм харчування, кількості дітей, що належить до пільгових категорії й отримують харчування за рахунок загального фонду бюджету,  а також кількості днів харчування.

4.3. Харчування здобувачів освіти 5-11 класів у закладах загальної  середньої освіти не пільгових категорій здійснюється за кошти батьків.

4.4. Грошова вартість одноразового харчування одного здобувача освіти визначається згідно норм харчування, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних  та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591 (далі - Постанова № 1591). Оскільки ці норми наведені у грамах, то розраховувати їх потрібно у грошовому вираженні.

4.5. Вартість харчування одного здобувача освіти на день розраховує спеціаліст з фінансового обліку, бухгалтерського відділу або заклад освіти, якщо бухгалтерський облік ведеться безпосередньо у ньому. Зазначений показник розраховують шляхом множення вартості денної норми  продуктів харчування  у грамах (брутто) установленої на одного здобувача освіти (з  урахуванням віку та кратності харчування), на середню ціну, що діє  у даній місцевості  на момент складання кошторису.

4.6. За поданням розрахунків від відповідного органу управління освітою засновники (власники) закладів освіти, виходячи із можливостей бюджету, встановлюють конкретний розмір  вартості харчування  здобувачів освіти 1-4 класів, 5-11 класів, вихованців груп продовженого дня, а також дітей пільгової категорії.

4.7. На підставі встановленого розміру вартості харчування одного здобувача освіти на день, який для усіх закладів освіти Зеленопідської сільської ради є однаковим, та з урахуванням інших показників, відповідний орган управління освітою або навчальний заклад, обчислює потребу в асигнуваннях за кодом економічної  класифікації видатків, як за загальним, так і спеціальним фондом.

       5. Безоплатне харчування учнів пільгових категорій  у закладах загальної середньої освіти

5.1.  Звільняються  від сплати за харчування батьки або особи, які їх замінюють учнів закладів загальної середньої освіти:

     - у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у дошкільних навчальних закладах;

    - за харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, діти з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,

    -  за харчування дітей учасників бойових дій  в АТО/ООС;

    - за харчування дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи;

    - за харчування дітей, з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

     -  за харчування дітей  з особливими освітніми потребами;

     - діти працівників внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.

 

5.2. Документи, які дають право для застосування пільгових умов оплати харчування дітей у закладах загальної середньої освіти надаються директору  закладу освіти для винесення на розгляд комісії щодо надання пільг батькам зі сплати  за харчування дітей у закладах загальної середньої освіти (далі – комісія).

 

5.3. Комісія розглядає питання щодо звільнення від плати за харчування (надання пільги) на підставі заяви з одного з  батьків або особи, що їх замінює, та за наявності наступних  документів:

 

      - діти  з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах:

 

 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копії документів, що підтверджує  статус дитини;

 

    - діти  - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування:

 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія розпорядження голови райдержадміністрації або рішення виконавчого комітету про надання відповідного статусу;
 • копії документів, що засвідчують обставини, через  які дитина не має батьківського  піклування (рішення суду, рішення виконкомів селищної та сільських рад).

 

 • дітей із сімей,  які отримують відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу  малозабезпеченим сім’ям»:

 

 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія довідки  про призначення допомоги, видана управлінням  праці та соціального захисту Каховської райдержадміністрації.

 

 • діти батьки, яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО/ООС :

 

 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія посвідчення  учасника бойових дій в АТО/ОСС;
 • копія довідки про безпосередньо участь в АТО/ООС.

 

 • діти з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів:
 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія документа, що підтверджує статус дитини.
 •  

     -  діти, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи:

 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія посвідчення про надання статусу.

 

    - діти працівників внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків:

 • заява одного з батьків або особи, що їх замінює;
 • довідка про склад сім’ї з місця проживання;
 • копія свідоцтва про народження;
 • довідка, видана матері (або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи або опікуну) за місцем реєстрації дитини, що, підтверджує статус члена сім’ї загиблого.

 

5.4. Звільняються від сплати за харчування учнів закладів загальної  середньої освіти    1 - 4 класів батьки або особи, що їх замінюють на підставі рішення V сесії VIII скликання Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області від 24 грудня 2020 року № 99 № 111.

5.5. Харчування учнів 5 – 11 класів, які не підлягають безоплатному харчуванню у закладах загальної середньої освіти, здійснюється за власний рахунок (кошти батьків або осіб, які їх замінюють, інших джерел, не заборонених  законодавством).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора