Дата: 12.02.2021 11:20

надання одноразової матеріальної допомоги громадянам,

які потребують соціальної підтримки

1. Загальні положення

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які потребують соціальної підтримки (далі – Порядок) визначає механізм надання та виплати одноразової матеріальної допомоги мешканцям Зеленопідської сільської територіальної громади Херсонської області, в рамках реалізації програми соціального захисту населення Зеленопідської сільської ради територіальної громади Херсонської області на 2021-2023 роки.

1. Порядок надання одноразової матеріальної допомоги  на лікування онкохворим

Матеріальну допомогу можуть отримати як громадяни, так і члени їх сімей (до членів сім’ї відносяться особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (стаття 3 Сімейного кодексу України)) одноразово за розпорядженням сільського голови, але допускається повторне надання матеріальної допомоги у разі іншої локалізації  онкологічного захворювання.

Для надання одноразової матеріальної допомоги, заявник (або член його сім’ї) надає особисте звернення (заяву) на ім’я сільського голови, до заяви додаються наступні документи:

- копія паспорта;

- копія ідентифікаційного коду;

- довідка про склад сім’ї заявника;

- копія довідки з лікувальної установи;

- банківські реквізити.

Розмір одноразової матеріальної допомоги - 5 000 грн.

1. Порядок надання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок виникнення пожежі

Одноразова матеріальна  допомога постраждали внаслідок виникнення пожежі надається  особам, які проживають на території громади за рішенням сесії Зеленопідської сільської ради.

Для надання одноразової матеріальної допомоги заявник (або член його сім’ї) надає особисте звернення (заяву) на ім’я сільського голови, до заяви надає наступні  документи:

- копія паспорта (за наявності);

- копія ідентифікаційного коду (за наявності);

- довідка про склад сім’ї заявника;

- акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;

- довідка з лікувальної установи, якщо допомога потрібна для лікування;

- банківські реквізити.

Розмір одноразової матеріальної допомоги встановлюється рішенням сесії Зеленопідської сільської ради на підставі вивчення документів та актів, що підтверджують потребу заявника в допомозі, але не більше 15 000 грн.

1. Порядок надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам сімей загиблих учасників АТО/ООС, пораненим

Одноразова матеріальна допомога надається учасникам антитерористичної операції, членам сімей загиблих учасників АТО/ООС, пораненим  що мешкають на території Зеленопідської сільської ради  за розпорядженням сільського голови.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги заявник   надає особисте звернення (заяву) на ім’я сільського голови, до заяви надає наступні  документи:

• посвідчення УБД або довідка про те, що громадянин дійсно являється учасником АТО;
  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду;

- банківські реквізити.

Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається виконкомом сільської ради у разі:

- подані  документи не відповідають вимогам даного Порядку;

- відсутність коштів у бюджеті.

Розмір одноразової матеріальної допомоги становить 2000 грн.

1. Порядок надання матеріальної допомоги особам, яким виповнилося 90, 95, 100 років

Одноразова матеріальна допомога надається ювіляру, якому виповнилося 90, 95 або 100 років за розпорядженням сільського голови.

Для надання одноразової матеріальної допомоги, заявник (або член його родини) надає особисте звернення (заяву) на ім’я сільського голови, до заяви додає наступні документи:

• ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду;
  • банківські реквізити

Розмір одноразової матеріальної допомоги становить 500 грн.

1. Порядок надання грошової допомоги на поховання померлих безрідних та невідомих громадян (безпритульних)

Право на отримання цієї допомоги мають громадяни, які здійснили поховання померлого (померлої).

Для отримання допомоги необхідно особі, яка здійснила поховання, надати протягом місяця з моменту смерті померлого заяву, до заяви додається наступний  пакет документів:

• довідка про здійснення поховання;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • довідки про те, що померла особа не перебувала на обліку в Управлінні пенсійного фонду, фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та не була фізичною особою-підприємцем;
  • чеки на оплату послуг та матеріалів.

Дозвіл про надання матеріальної допомоги та розмір допомоги надається  рішенням сесії сільської ради.

1. Надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю І групи захворювання

Матеріальну допомогу можуть отримати громадяни або члени їх  сімей (до членів сім’ї відносяться особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (стаття 3 Сімейного кодексу України)) один раз на рік, за розпорядженням сільського голови.

- копія паспорта;

- копія ідентифікаційного коду;

- довідка про склад сім’ї заявника;

- копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;

- банківські реквізити.

Розмір одноразової матеріальної допомоги - 1 000 грн.