Зеленопідська сільська рада
територіальної громади Херсонської області

У Херсонській ОДА розраховують, що фермери користуватимуться «Аграрними розписками»

Дата: 01.02.2018 16:41
Кількість переглядів: 418

Фото без опису

Проект «Аграрна розписка» впроваджується Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України і Міністерства юстиції України.
За повідомленням сайту Херсонської ОДА, він є доступним, швидким та зрозумілим для агровиробників засобом, покликаним допомогти аграріям залучити ресурси під заставу майбутнього врожаю. Практичне використання аграрних розписок в Україні вже активно реалізується у кількох пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій.
Під час відкриття заходу відбулося пряме включення із Києвом, на якому заступник Міністра аграрної політики Олена Ковальова привітала Херсонщину із приєднанням до даного проекту і повідомила що наразі «Аграрні розписки» впроваджені у вісьмох областях України, на сьогоднішній день в Україні зареєстрована 201 розписка, за допомогою яких залучено коштів на суму 1,3 млрд. грн.
«Аграрна розписка знаходить користувача –  через можливість зниження ринкових ризиків для обох сторін, відносну простоту і швидкість, у середньому два тижні, укладання, гарантування зобов’язань», - зазначила Олена Ковальова.
Також у заході взяв участь Костянтин Сілкін, заступник директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
Директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода зазначив, що на проведення весняних або осінніх польових робіт херсонські аграрії залучають лише 18-24% кредитних коштів, решта – за рахунок власних ресурсів. За його словами, зараз існує чимало фінансових інструментів, серед яких «Аграрні розписки» вирізняються своєю доступністю, простотою та зручністю.
«Херсонські аграрії чудово навчилися вирощувати сільгосппродукцію, наступний крок – знаходити і залучати доступні кредитні кошти. Я впевнений, що наші агровиробники ознайомляться з проектом і почнуть активно використовувати у своїй діяльності даний фінансовий інструмент», - зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода.
Під час круглого столу сільгоспвиробникам Херсонщини буде надано інформацію про те, як оформлювати та користуватися «Аграрними розписками». Більш детальну інформацію по даному проекту агровиробники Херсонської області можуть отримати на офіційному сайті проекту та в Департаменті агропромислового розвитку ХОДА.

Джерело: ksza.ks.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора