У Зеленому Поді представили План місцевого економічного розвитку

Дата: 12.08.2019 14:48

Невід’ємною складовою сучасної моделі сталого розвиткуо об’єднаної територіальної громади є розвинута конкурентноздатна економіка, і саме тому місцевому економічному розвитку території громада повинна приділяти уваги не менше, ніж соціальній інфраструктурі, екологічним чи гуманітарним питанням.

План місцевого економічного розвитку розроблено АРР Таврійського об'єднання територіальних громад (керівник Павел Ярмий) у відповідності до Стратегії розвитку Зеленопідської сільської ради та Плану соціально-економічного розвитку на 2019 – 2020 роки з урахуванням напрямів Стратегії розвитку Херсонської області на період до 2020 року, у партнерстві з приватним сектором та громадянським суспільством в рамках Ініціативи «Мери за економічний розвиток».

Згідно Плану, ключові напрямки розвитку Зеленопідської ОТГ у сфері економічної діяльності:

• створення умов для надання якісних адміністративних послуг для бізнесу та громадян;
  • створення сприятливих умов для формування позитивного інвестиційного клімату;
  • забезпечення вільного доступу бізнесу до ресурсів громади;
  • створення зон для ведення бізнесу;
  • підтримка мікробізнесу в громаді в сфері переробки с/г продукції;
  • активний розвиток фермерства;
  • створення умов для подальшого розвитку туристичної сфери.

Основні цілі до 2020 року:

1. Налагодження комунікації між владою, громадою і бізнесом для побудови сталих партнерських відносин та умов розвитку відповідальності та громадянської активності жителів громади.
  2. Сприяння залученню інвестицій та формуванню іміджу Зеленопідської ОТГ, як конкурентної інвестиційно- та соціально-привабливої території до кінця 2020 року.
  3. Сприяння розвитку мікро та малого підприємництва через створення умов для формування підприємницької свідомості у жителів громади та відповідальності за економічний розвиток території.

Для досягнення зазначених цілей пропонується низка заходів, головними з яких є:

• капітальний ремонт приміщення та створення Центру розвитку громади в с.Зелений Під;
  • створення презентаційних матеріалівпромоції ОТГ;
  • розробка бренду (логотипу і фірмового стилю, які висвітлюватимуть основні цінності і концепцію розвитку ОТГ);
  • впровадження Бюджету участі Зеленопідської ОТГ;
  • налагодження системних взаємовигідних відносин з представниками МСП, які працюють на території ОТГ через створення Ради підприємців при голові ОТГ
  • участь у проведені щорічного Міжнародного інвестиційного форуму “Таврійські Горизонти”;
  • участь в інвестиційних форумах для залучення інвесторів на територію ОТГ.

Видатки на реалізацію Плану планується здійснювати з різних джерел, таких як місцевий бюджет, державні спеціалізовані програми, грантові кошти, ресурси місцевого бізнесу.